Zapraszamy do Szklarskiej Poręby

Zapraszamy serdecznie

Góralska Willa na wyciągnięcie Twojej ręki 

To miejsce czeka na Ciebie

ATRAKCJE SZKLARSKIEJ PORĘBY I OKOLIC

ZAMEK KSIĘCIA HENRYKA W SOSNÓWCE

Ruiny zamku z wierzą widokową w Sosnówce

KOŚCIÓŁ WANG W KARPACZU

Kościół ewangelicki położony w górnym Karpaczu. Zbudowany w XIIw. z sosnowych bali w Norwegii w mieście Vang. Jedno z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Karpaczu.

WODOSPAD KAMIEŃCZYKA

Najwyższy z wodospadów w Karkonoszach. Jego próg znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Wodospad Kamieńczyka ma 27m i posiada 3 kaskady, wpada do Wąwozu Kamieńczyka o długości ok 100m. Na wysokości drugiej kaskady znajduje się sztucznie wykuta „Złota Jama”. Wodospad można zwiedzać zarówno latem jak i zimą z dwóch platform. Jednej znajdującej się na dole wodospadu oraz drugiej umieszczonej u góry. Przy wodospadzie znajduje się schronisko „Kamieńczyk” oraz szałas „Sielanka”. By dotrzeć na szlak musimy kierować się w stronę Jakuszyc DK3. Po drodze auto należy zaparkować na jednym z trzech parkingów znajdujących się nieopodal rozpoczynającego się szlaku.

WODOSPAD SZKLARKI

Jest drugim co do wielkości wodospadem w Karkonoszach. Usytuowany jest na 525m n.p.m. i ma 13,3m wysokości. Tuż przy wodospadzie znajduje się schronisko PTTK Kochanówka. Do wodospadu prowadzi bardzo łagodny szlak.

CHYBOTEK

Przepiękna formacja skalna, którą możemy spotkać na szlaku w kierunku Złotego widoku i wodospadu szklarki. Najwyższy głaz o średnicy ok 4m styka się niewielkim fragmentem z podłożem przez co z łatwością możemy go rozkołysać.

ZŁOTY WIDOK

Jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Szklarskiej Porębie. Rozciąga się z niego piękny widok na Karkonosze oraz Szklarską Porębę.

ZAKRĘT ŚMIERCI

Ostry zakręt drogowy łączący Szklarską Porębę ze Świeradowem. Na Zakręcie Śmierci znajduje się punkt widokowy z którego możemy oglądać panoramę Karkonoszy oraz Kotlinę Jeleniogórską.

WYSOKI KAMIEŃ

Jeden ze szczytów w Sudetach Zachodnich. Leży na wysokości 1058m n.p.m. Na szczycie znajdziemy schronisko oraz punkt widokowy. Ze szczytu możemy podziwiać Karkonosze, góry Izerskie, góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie.

KRUCZE SKAŁY

Grupa skalna leżąca na 718m n.p.m. tworzą je głównie dwie granitowe baszty sięgające nawet do 30m. U stóp Kruczych Skał płynie rzeka Kamienna.

SZRENICA

Szczyt w Karkonoszach leżący na wysokości 1362m n.p.m. Na szczycie góry znajduje się schronisko. Na szczyt można wjechać koleją linową, składającą się z dwóch sekcji. Na zboczach Szrenicy jest 20km tras narciarskich z całą infrastrukturą.

ŚNIEŻNE KOTŁY

Są to największe kotły polodowcowe w polskiej części Karkonoszy. Jedno z najpiękniejszych miejsc, które warto zobaczyć będąc w Szklarskiej Porębie. Ze względu na panujące tam alpejskie warunki możemy zobaczyć liczne gatunki flory arktycznej i alpejskiej.

SOWIE SKAŁY W SZKLARSKIEJ PORĘBIE

Granitowe skały sięgające do 10m leżące na wzgórzu Sowiniec. Do skałek dojdziemy niebieskim szlakiem kierując się od centrum Szklarskiej Poręby

MUZEUM MINERALOGICZNE

Muzeum w którym możemy obejrzeć ok 3000 różnych minerałów i skamieniałości z całego świata, a także meteoryt Gibeon z kosmosu. Przed budynkiem muzeum możemy również podziwiać „LAS KARBOŃSKI” w którym znajdziemy skamieniałe pnie drzew, które rosły ok 300 milionów lat temu. W muzeum znajdziemy również największą w Polsce prywatną kolekcję szkieletów dinozaurów.

MUZEUM ZIEMI JUNA

Muzeum z liczną kolekcją minerałów szlachetnych i ozdobnych.

DOM CARLA I GERHARTA HAŁPTMANÓW I ZACZAROWANY OGRÓD DUCHA GÓR

Oddział muzeum Karkonoskiego poświęcony pisarzom Carlowi i Gerhartowi Hałptmanom. Przy domu Gerharda i Carla znajduje się piękny ogród, w którym znajduje się chaty o rożnym charakterze: chata Wodnika Pożytecznego, chata Tajemna, chata Skrzata z mchu i paproci oraz chata Rzepichy Zielarki.

KARKONOSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

Jest to obiekt , w którym znajdziemy liczne informacje dotyczące przyrody Karkonoszy polskich jak i czeskich.

GIGANTEI – KARKONOWSKI PARK DUCHA GÓR W PAKOSZOWIE

OGRÓD JAPOŃSKI SIRUWIA

Mała Japonia w Karkonoszach

ZAMEK CHOJNIK W SOBIESZOWIE

Ruiny zamku usytuowane na górze Chojnik w Karkonoszach.

KOPALNIA KWARCU „STANISŁAW”

Nieczynna kopalnia odkrywkowa leżąca 1050m n.p.m. Wydobywano z niej mleczne oraz różowe kryształy kwarcu.

ŁABSKI SZCZYT I SCHRONISKO „POD ŁABSKIM SZCZYTEM”

Szczyt w Karkonoszach leżący na wysokości 1362m n.p.m. Na szczycie góry znajduje się schronisko. Na szczyt można wjechać koleją linową, składającą się z dwóch sekcji. Na zboczach Szrenicy jest 20km tras narciarskich z całą infrastrukturą.

SZTOLNIE PIRYTU

Stare wyrobiska pirytu, które były eksploatowane przez Walończyków. Najgłębsza sztolnia miała 105m. Jest to jeden z punktów na „Szlaku walońskim”

PLATFORMA WIDOKOWA NA ZBÓJECKICH SKAŁACH

Punkt widokowy do którego dojdziemy szlakiem prowadzącym od Zakrętu Śmierci lub od stacji w Szklarskiej Porębie Dolnej

WIEŻA WIDOKOWA NA CZERNIAWSKIEJ KOPIE

Szczyt leżący w zachodniej części gór Izerskich na wysokości 776m n.p.m. Na szczycie góry znajdziemy drewnianą wieże widokową, z której możemy podziwiać widoki na Pogórze Izerskie, góry Kaczawskie oraz góry Łużyckie.

SKY WALK W ŚWIERADOWIE ZDROJU

Wieża widokowa zwana „ścieżką w chmurach” o wysokości 62m. Posiada elementy edukacyjne jak i ekstremalne typu 105 metrowa zjeżdżalnia.

DINOPARK

Ścieżka edukacyjna z licznymi rekonstrukcjami naturalnej wielkości dinozaurami. Prócz dinozaurów w parku znajdziemy kino 6D oraz kolejkę Flinstonów.

SZTOLNIE KOWARY KOPALNIA LICZYRZEPA

Nieczynna kopalnia rudy uranu, w której znajdują się dwie ścieżki edukacyjna i dla tych spragnionych wrażeń ekstremalna.

PARK MINIATUR ZABYTKÓW DOLNEGO ŚLĄSKA

Parkowy ogród z miniaturami zabytków dolnego śląska

ŚNIEŻKA

Najwyższy szczyt Karkonoszy 1602m n.p.m. Ze szczytu przy dobrych warunkach pogodowych widoczność sięga nawet 200km. Na szczycie góry znajduje się jedno z dwóch w Polsce Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne w kształcie „latających spodków”

SCHRONISKO SAMOTNIA I KOCIOŁ MAŁEGO STAWU

Schronisko PTTK im. Waldemara Siemiaszki znajdujące się w Kotłe Małego Stawu. Do schroniska dojdziemy niebieskim szlakiem od Świątyni Wang lub zejść od strony Strzechy Akademickiej. Jest to jedno z najstarszych schronisk w Polsce. Miejsce zapierające dech w piersiach.

TROLLANDIA

Park linowy dla dużych i małych w centrum Szklarskiej Poręby.

RODZINNY PARK ROZRYWKI ESPLANADA

HARRACHOW I WODOSPAD MUMLAWY

Urocze miasteczko tuż za przejściem granicznym w Jakuszycach

TERMY CIEPLICKIE

Kompleks basenów wewnętrznych i zewnętrznych z wodami termalnymi

LEŚNA HUTA

HUTA SZKŁA KRYSZTAŁOWEGO JULIA

HUTA SZKŁA KRYSZTAŁOWEGO JULIA w Piechowicach Jest to niewielki zakład rzemieślniczy, w którym możemy zobaczyć jak powstają kryształowe produkty od projektu po pakowanie. Organizowane są również liczne warsztaty dla dzieci oraz zwiedzanie huty.

POLANA JAKUSZYCKA (DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM SPORTU) + ORLE I CHATKA GÓRZYSTÓW

Jest to miejsce, w którym organizowane są liczne zawody sportowe. Na polanie znajduje się jeden z największych ośrodków narciarstwa biegowego i biatlonu w Europie. Z Polany Jakuszyckiej startują liczne szlaki pieszo-rowerowe, które między innymi prowadzą do schroniska Orle czy Chatki Górzystów, w której zjemy najpyszniejsze naleśniki z jagodami.

CENTRUM PRZYRODNICZO-EDUKACYJNE KPN - PAŁAC SOBIESZÓW

OPONKOWA KRAINA

Miejsce do zjazdów na oponach po trzech profesjonalnie przygotowanych trasach. Atrakcja dla małych i dużych ;) 

KOPALNIA ŚW.JAN W KROBICY

Jedna z najstarszych kopalni w Polsce, obowiązkowa sudecka atrakcja, górnicze dziedzictwo Dolnego Śląska, niedoceniana perła Gór Izerskich wzbudzająca zachwyt każdego odwiedzającego. Kopalnie znajdziecie 19km od Szklarskiej Poręby.

TIME GATES - BRAMY CZASU

ZAMEK CZOCHA

POLECAMY RÓWNIEŻ WYCIECZKI Z BIUREM PODRÓŻY „PINOKIO TRAVEL”,, KTÓRE OFERUJE NASZYM GOŚCIOM 15% RABATU 

STOKI NARCIARSKIE W SZKLARSKIEJ PORĘBIE:

STOKI NARCIARSKIE PO CZESKIEJ STRONIE:

OFERTA SPECJALNA


Szanowna Użytkowniczko/ Użytkowniku

Zanim klikniesz ZGODA lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Nas i naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu Twoich danych – szczegóły przetwarzania znajdują się w Polityce Prywatności

Klikając ZGADZAM SIĘ – PRZECHODZĘ DO STRONY lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe zasady zapisane w naszej Polityce Prywatności. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

ZGADZAM SIĘ – PRZECHODZĘ DO STRONY